Background

Eğitim Detayı

DEM-OKU SERTİFİKA EĞİTİMİ

Disleksi Eğitim Müdahaleleri - Okuma (DEM-OKU) özel öğrenme güçlüğü/disleksi tanısı almış ve/veya disleksi riski olan öğrencilerin akıcı okuma ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirmeye yönelik olarak geliştirilmiş bilimsel kanıta dayalı pek çok uygulamayı içeren çok adımlı bir müdahale programıdır. Program kapsamında Öğrenci ve Öğretmen Çalışma kitapları kullanılmakta ve etkinlik materyalleri ile öğrencilerin okuma becerileri desteklenmektedir.

DEM- OKU Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi kapsamında ilk değerlendirme aşamasından okuma becerisini geliştirmeye yönelik stratejileri de içeren tüm eğitim sürecini kapsayan eğitim basamakları adım adım paylaşılmakta ve uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Geliştirilen müdahale programı kapsamında okuma güçlüğü olan öğrencilerin akıcı okuma ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirmeye yönelik stratejiler uygulanmaktadır.

Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi kapsamında disleksi olan öğrencilerin okuma becerilerinin belirlenmesine yönelik performans alımı ve strateji öğretimi gerçekleştirilecektir.

Eğitim kapsamında müdahale programına ve performans belirleme sürecine yönelik beş adet örnek kitap paylaşılacaktır.

DEM-OKU Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'ne katılan öğretmenler uygulayıcı eğitimini hem teorik eğitim hem de uygulamalı eğitim olarak alacaklardır. Disleksi olan öğrencilerle gerçekleştirecekleri yaklaşık bir yıllık eğitim sürecine yönelik bir müdahale programına sahip olacaklardır.

DEM-OKU Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'nin katılım ücreti 4000TL'dir ve materyaller ücrete dahildir.

DEM-OKU Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'nin yanı sıra SOBAT Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'ne kayıt olunduğunda indirimli ücret geçerli olmakta ve iki eğitimin ücreti 7000TL olmaktadır.

DEM-OKU ve SOBAT ile ilgili daha detaylı bilgi için: www.ogrenmeguclugu.org

DEM-OKU Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'ne kayıt için aşağıdaki butona tıklayınız.
Not: Kayıtlar için son gün eğitimden önceki çarşamba günüdür.