Background

ETEÇOM Süpervizyon Eğitimi

ETEÇOM Süpervizyon Eğitimi

ETEÇOM süpervizyon eğitimi nedir?

ETEÇOM süpervizyon eğitimi, eğitimi almış olan uzmanlar için hazırlanmış uygulamalı koçluk eğitimidir. Bu eğitim ile ETEÇOM uygulayıcısı olan uzmanların uygulamaları alanında uzmanlar tarafından değerlendirilmekte ve süpervizyon verilmektedir.

ETEÇOM süpervizyon eğitimini kimler vermektedir?

Süpervizyon oturumları ETEÇOM’un ülkemizdeki haklarına sahip olan ve programın yaygınlaştırılmasında önemli bir katkısı Prof. Dr. İbrahim H. DİKEN koordinatörlüğünde ETEÇOM ile ilgili yıllardır deneyimi olan Arş. Gör. Uğur Onur GÜNDEN ve Öğr. Gör. Ali KAYMAK tarafından verilmektedir.

ETEÇOM süpervizyon eğitimi ne kadar sürmektedir?

Süpervizyon oturumları haftalık bir oturum olmak üzere sekiz hafta sürmektedir. Her oturum 2 birleşik seanstan meydana gelmekte ve oturumlar 2 ay içerisinde tamamlanmaktadır.

ETEÇOM süpervizyon eğitimi nasıl yürütülmektedir?

Oturumlar haftalık toplantılar şeklinde planlanmaktadır. Oturumlarda uzmanların ilettiği videolar ETEÇOM stratejileri ve ETEÇOM oturumları için uygulama basamaklarının uygunluğu bağlamında değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda uygun ve uygun olmayan uygulama örnekleri katılımcılarla paylaşılmaktadır.

ETEÇOM süpervizyon eğitimine kimler katılabilir?

ETEÇOM süpervizyon eğitimlerine katılım için iki ana şart bulunmaktadır. Bunlardan birincisi erken müdahalede yer alan paydaşların biri olmak; ikinci şart ise önceden ETEÇOM-2 eğitimi almış uzmanlardan biri olmaktır. ETEÇOM-1 eğitimi almış fakat ETEÇOM-2 eğitimi almamış uzmanların öncelikle ETEÇOM-2 eğitimini alması gerekmektedir. Dolayısıyla ETEÇOM süpervizyon oturumlarına önceden ETEÇOM-2 eğitimi almış kişiler katılabilir.

ETEÇOM süpervizyon eğitimine nasıl kaydolabilirim?

ETEÇOM-2 süpervizyon oturumlarına önceden eğitim almış olan uzmanlar aşağıdaki link ile ödeme yaparak kayıtlarını tamamlayabilirler. Katılım sağlayacak uzmanlara detaylı bilgiler mail aracılığıyla iletilecektir.

Kayıt için buraya tıklayınız.