Background
DOĞAK

Gelişimsel geriliği / yetersizliği olan ya da risk altındaki okul öncesi dönemdeki (0-78 ay) çocukların ve ebeveynlerinin özel eğitim ve rehabilitasyon ihtiyaçlarını gidermeye dönük bu alanda hizmet sunan kurumlara, eğitimcilere / uzmanlara kurumsal ve bireysel uygulama kalitesini arttırmak amacıyla bilimsel dayanaklı ve yenilikçi erken müdahale modelleri sunan bir çözüm kuruluşudur.

AMAÇ

Doğal Öğretim Okul Öncesi Akademisi Prof. Dr. İbrahim H. Diken Erken Çocuklukta Özel Eğitim Modeli (DOĞAK)’nin amacı 0-78 ay dönemindeki gelişimsel geriliği/yetersizliği olan ya da risk altındaki çocuklara, ailelerine ve eğitimci/uzmanlara yönelik bilimsel dayanaklı bilgileri uygulamaya dönüştüren hizmetler sunmaktır.

Doğal Öğretim Okul Öncesi Akademisi (DOĞAK); gelişimsel geriliği/yetersizliği olan ya da risk altındaki okul öncesi dönemdeki (0-78 ay) çocukların ve ebeveynlerinin özel eğitim ve rehabilitasyon ihtiyaçlarını gidermeye dönük bu alanda hizmet sunan kurumlara, eğitimcilere/uzmanlara kurumsal ve bireysel uygulama kalitesini arttırmak amacıyla bilimsel dayanaklı ve yenilikçi erken müdahale modelleri sunan bir çözüm kuruluşudur.

Doğal Öğretim Okul Öncesi Akademisi (DOĞAK); PİLUMUNUS Özel Eğitim ve Rehabilitasyon, Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin tescilli bir markasıdır.

MİSYON

Doğal Öğretim Okul Öncesi Akademisi (DOĞAK)’nin misyonu gelişimsel geriliği/yetersizliği olan ya da risk altındaki okul öncesi dönemdeki (0-78 ay) çocuklara ve ebeveynlerine ve bu alanda çalışan eğitimci/uzmanların bilgi ve becerilerini yenilikçi eğitim materyalleri ile geliştirmek ve alanda yaşanan kurumsal nitelik sorunlarına çözümler sunmaktır.

VİZYON

Doğal Öğretim Okul Öncesi Akademisi (DOĞAK)’nin vizyonu; gelişimsel geriliği/yetersizliği olan ya da risk altındaki okul öncesi dönemdeki (0-78 ay) çocuklara ve ebeveynlerine ve bu alanda çalışan eğitimci/uzmanlara (özel eğitim öğretmeni, fizyoterapist, psikolog, psikolojik danışman ve rehberlik uzmanı, çocuk gelişim uzmanı, dil-konuşma terapisti, ergoterapist, okul öncesi öğretmeni ve diğer ilgili uzmanlar) yönelik Yenilikçi ve Bilgi İletişim Teknoloji (BIT) tabanlı ürünler (değerlendirme araçları, müdahale programları, müfredatlar) ve hizmetler (eğitim, kurs, proje geliştirme ve yürütme, bilimsel etkinlikler hazırlama ve sunma) geliştirmektir.

Detaylı bilgi için buraya tıklayınız