Background

Eğitim Detayı

SOBAT SERTİFİKA EĞİTİMİ

Bir standart test olarak Sesli Okuma Becerisi ve Okuduğunu Anlama Testi - II (SOBAT-II)’nin amacı özel öğrenme güçlüğü/disleksi olan 7-14 yaş arası (2. sınıf ile 8. sınıf arası) çocukların okuma ve okuduğunu anlama becerilerinin gelişimlerini değerlendirmektir.

SOBAT-II ilkokuma yazma temel becerilerine sahip fakat akıcı okumada ve okuduğunu anlamada çeşitli güçlükler yaşayan çocuklara uygulanmaktadır. 

SOBAT-II 2. sınıf ile 8. sınıf arasındaki tüm öğrencilere uygulanabilmektedir.

SOBAT birbirine denk iki formdan oluşan bir sesli okuma ve okuduğunu anlama testi olarak geliştirilmiştir.

SOBAT temel okuma becerilerini edinmiş fakat akıcı okuma ve okuduğunu anlama problemi yaşayan çocuklara uygulanabilmektedir. Okuma becerisini henüz edinmemiş çocuklara uygulanması mümkün değildir.

SOBAT sonucunda çocukların okuma hızı, doğru okuma, akıcı okuma ve okuduğunu anlama boyutlarında performansları belirlenebilmekte ve standart puan sonuçları elde edilip çocukların okuma performanslarının sınıf ve yaş seviyeleri belirlenebilmektedir. 

SOBAT Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi kapsamında testin teorik bilgisinin yanı sıra uygulamalı eğitim de gerçekleştirilmektedir. Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi kapsamında katılımcılara SOBAT Uygulayıcı El Kitabı, SOBAT Okuma Kitabı, 5 adet renkli basım form (3 adet A formu, 2 adet B formu), kronometre, kalem, kalemtıraş, silgi ve SOBAT dosyası verilmektedir.

SOBAT Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'nin katılım ücreti 2000TL'dir ve materyaller ücrete dahildir.

SOBAT Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'nin yanı sıra DEM-OKU Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'ne kayıt olunduğunda indirimli ücret geçerli olmakta ve iki eğitimin ücreti 3800TL olmaktadır.

SOBAT VE DEM-OKU ile ilgili daha detaylı bilgi için: www.ogrenmeguclugu.org

SOBAT Uygulamacı Kullanım Sertifikası Eğitimi'ne kayıt için aşağıdaki butona tıklayınız.

Not: Kayıtlar için son gün eğitimden önceki çarşamba günüdür.